MOBOTIX M16A

MOBOTIX M16 je vybaven dvěma obrazovými senzory citlivými na světlo a dvěma čočkami, které mu umožňují generovat videa s ostrými barvami a černobílá videa s vysokým kontrastem, a to i v tmavých situacích.
Dostupnost Produkt je skladem
Kód MX-M16A
Záruka 36 měsíců

Popis produktu

TERMÁLNÍ KAMERY PRO BEZPEČNOSTNÍ APLIKACE A PRO MĚŘENÍ TEPLOTY OBJEKTŮ


Termální kamery MOBOTIX v kombinaci s našimi video technologiemi nabízejí mnoho dalších možností aplikace. Uplatnění a nesporné výhody použití termálních kamer jsou v aplikacích od detekce objektů v naprosté tmě, měření teploty pohybujících se objektů a osob, včasné detekce požáru, až po spouštění alarmu v případě neshody s požadavky na bezpečné pracovní prostředí.

Princip detekce teploty je založen na tepelném záření předmětů, které je pro lidské oko neviditelné (infračervené záření). Termální senzor detekuje studená a teplá místa, která vizualizuje pomocí barevné škály. Měření teploty je tak velmi rychlé, bezkontaktní a respektuje ochranu soukromí v případě osob. Kamera nezobrazuje detaily pro identifikace tváře. Přepínání mezi termálním a optickým senzorem probíhá automaticky.
 

Oblasti použití termokamer MOBOTIX

Bezkontaktní měření teploty v technologických procesech
Detekce teplotních anomálií na letištích a hranicích
Včasná detekce jako prevence proti vzniku požáru
Plánování prediktivní údržby
Termální překryv obrazu
Ochrana perimetru
Soukromé zóny
 

DUÁLNÍ TERMÁLNÍ KAMERY

Termální dvoumodulová kamera obsahuje druhý optický video senzor s rozlišením 6 Mpx. S pomocí technologie MxActivitySensor je termální kamera ideální pro detekci osob a objektů za úplné tmy. Termální kamera automaticky spustí poplach a pošle zprávu, když dojde k překročení (nebo poklesu) uživatelsky nastavených teplotních limitů či rozsahů teploty. Pro lokalizaci horkých míst může být vizuální snímek překrytý tepelným obrazem. Kamera umí generovat automatické teplotní alarmy díky termální radiometrii (TR), která je nezbytná pro detekci potenciálních zdrojů požáru nebo tepla.
 

VÝHODY PRO ZÁKAZNÍKA

Identifikace potenciálních hrozeb v úplné tmě
Detekce rizika požáru
Prevence výpadku napájení
Implementace automatických preventivních opatření
Ušetříte za náklady na opravu
Ochrana vašeho soukromí
Automatická aktivace alarmu při dosažení předem stanoveného rozsahu měření
Zajištění maximální bezpečnosti
Zajištění kvality ve výrobních procesech
Zajištění bezpečného pracoviště
 

VČASNÁ DETEKCE PŘED ZAHOŘENÍM

Termální kamery jsou významnou součástí preventivních opatření. Snižují rizika, chrání vaše investice, zajišťují kontinuitu výroby a samozřejmě zvyšují bezpečnost vašich zaměstnanců.

 

DVA TERMÁLNÍ SENZORY V JEDNÉ KAMEŘE

V portfoliu MOBOTIX jsou dvě termovizní kamery – M16 a S16. Zatímco kamera M16 může být vybavena jedním teplotním senzorem a jedním optickým senzorem, kamera S16 může být vybavena dvěma teplotními senzory současně pro maximální flexibilitu.

 

DETEKCE TEPLOTY

Měření teplotního rozsahu objektů od - 40 do + 550 °C v termálním obrazu pomocí termální radiometrie MOBOTIX Thermal Radiometry – až v 20 různě definovaných zónách. To umožňuje detekovat teplotu a následně vyvolat alarm nebo upozornění, aby se usnadnila následná prevence.

 

INTELIGENTNÍ DETEKCE POHYBUJÍCÍCH SE OBJEKTŮ

Zabezpečení perimetru poskytuje schopnost detekci pohybu pomocí termálních zobrazovacích senzorů. To znamená, že kamera detekuje pohyb i při úplné tmě pomocí zpracování termálních snímků.

 

DALŠÍ PRŮMYSLOVÉ APLIKACE

Sledování výrobních procesů: včasná diagnostika možných technických závad, včasná detekce vysokých teplot ve vysoce hořlavých materiálech, aby se zabránilo požáru nebo poškození
Monitorování chemických závodů, ropných polí a potrubí pro včasnou detekci úniků plynu
Sledování transformátorů vysokého napětí v elektrických rozvodnách za účelem prevence požáru
Sledování kontrolních bodů za účelem zjištění abnormální teploty sledovaných míst

Technická specifikace

Vyrobce MOBOTIX
Druh Kamerový systém
Typ produktu Kamera
Vnitřní / Venkovní Venkovní provedení
Komprese videa H.264, H.265

Ke stažení